Vishay/BCcomponents K181K15C0GH5UH5
K181K15C0GH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K181K15C0GH5UH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K181K15C0GH5UH5.pdf
Availability of K181K15C0GH5UH5
QUANTITY
K181K15C0GH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K181K15C0GH5UH5
Internal Part NumberEIS-K181K15C0GH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance180pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K181K15C0GH5UH5
Related LinksK181K15, K181K15C0GH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K181K15C0GH5UH5 Details Description
Related parts for K181K15C0GH5UH5
LED ORANGE 1206 SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK ISO CM 8-DIP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 6.3V 20% 1411 datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 200MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 360PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf