Vishay/BCcomponents K182K20C0GK53L2
K182K20C0GK53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K182K20C0GK53L2
Brief Description
CAP CER 1800PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K182K20C0GK53L2.pdf
Availability of K182K20C0GK53L2
QUANTITY
K182K20C0GK53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K182K20C0GK53L2
Internal Part NumberEIS-K182K20C0GK53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance1800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K182K20C0GK53L2
Related LinksK182K20, K182K20C0GK53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K182K20C0GK53L2 Details Description
Related parts for K182K20C0GK53L2
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 0804 datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS W/SKT BOX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
ATCA ADVANCEDMC B+ PEGLESS CON datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 37COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CONN HDR 18POS 2.54MM T/H datasheet.pdf