Vishay/BCcomponents K221J15C0GK5UL2
K221J15C0GK5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K221J15C0GK5UL2
Brief Description
CAP CER 220PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K221J15C0GK5UL2.pdf
Availability of K221J15C0GK5UL2
QUANTITY
K221J15C0GK5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K221J15C0GK5UL2
Internal Part NumberEIS-K221J15C0GK5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K221J15C0GK5UL2
Related LinksK221J15, K221J15C0GK5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K221J15C0GK5UL2 Details Description
Related parts for K221J15C0GK5UL2
IC CATV AMP MOD 870MHZ 310MA 7P datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
OSC XO 8.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 6.3"L X 4.72"W datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.5VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf