Vishay/BCcomponents K221K10X7RH5UH5
K221K10X7RH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K221K10X7RH5UH5
Brief Description
CAP CER 220PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K221K10X7RH5UH5.pdf
Availability of K221K10X7RH5UH5
QUANTITY
K221K10X7RH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K221K10X7RH5UH5
Internal Part NumberEIS-K221K10X7RH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.242" (6.14mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K221K10X7RH5UH5
Related LinksK221K10, K221K10X7RH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K221K10X7RH5UH5 Details Description
Related parts for K221K10X7RH5UH5
CONN HEADER 12POS VERT UMNL GOLD datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 10ppm 7pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO263 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
LOW PROFILE 5.08 6POS datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 780MA 130 MOHM datasheet.pdf
ADAPTOR datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1.85W SOD64 datasheet.pdf