Cree Inc. XMLAWT-00-0000-000LT30Z5
XMLAWT-00-0000-000LT30Z5 picture photo
Mfg. Part Number
XMLAWT-00-0000-000LT30Z5
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD
Datasheet Download
XMLAWT-00-0000-000LT30Z5.pdf
Availability of XMLAWT-00-0000-000LT30Z5
QUANTITY
XMLAWT-00-0000-000LT30Z5 Order Process
Ship out your order
Specifications of XMLAWT-00-0000-000LT30Z5
Internal Part NumberEIS-XMLAWT-00-0000-000LT30Z5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package1,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesXLamp® XM-L
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test230 lm (220 lm ~ 240 lm)
Current - Test700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.9V
Lumens/Watt @ Current - Test113 lm/W
CRI (Color Rendering Index)75 (Typ)
Current - Max3A
Viewing Angle125°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead, Exposed Pad
Thermal Resistance of Package2.5°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XMLAWT-00-0000-000LT30Z5
Related LinksXMLAWT-00-00, XMLAWT-00-0000-000LT30Z5 Datasheet, Cree Inc. Distributor
XMLAWT-00-0000-000LT30Z5 Details Description
Related parts for XMLAWT-00-0000-000LT30Z5
TRANS NPN 30V 1A SOT23-3 datasheet.pdf
CABLE MONITOR VGA-3XBNC 2M datasheet.pdf
IC COMP W/REF LP SINGLE 8-SOIC datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BOOST 5V 0.75A 8SOIC datasheet.pdf
IC VOLT MON TRPL EEPROM 14-TSSOP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 533MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CARDEDGE 10POS .156 BLACK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf