Vishay/BCcomponents K221K10X7RH5UH5
K221K10X7RH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K221K10X7RH5UH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K221K10X7RH5UH5.pdf
Availability of K221K10X7RH5UH5
QUANTITY
K221K10X7RH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K221K10X7RH5UH5
Internal Part NumberEIS-K221K10X7RH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.242" (6.14mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K221K10X7RH5UH5
Related LinksK221K10, K221K10X7RH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K221K10X7RH5UH5 Details Description
Related parts for K221K10X7RH5UH5
CONN RING 16-22 AWG #6 D-GRIP datasheet.pdf
CONN RECEPTACLE HOUSING 5POS 2MM datasheet.pdf
IC PLL CLOCK DRVR 3.3V 24-TSSOP datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 30V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8XSON datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.7M OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1.25W DO204AL datasheet.pdf
CONN FFC TOP 11POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf
TEMP PROBE datasheet.pdf
DIODE SUPER FAST 600V 15A TO247 datasheet.pdf