Vishay/BCcomponents K221M15X7RF5TH5
K221M15X7RF5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K221M15X7RF5TH5
Brief Description
CAP CER 220PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K221M15X7RF5TH5.pdf
Availability of K221M15X7RF5TH5
QUANTITY
K221M15X7RF5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K221M15X7RF5TH5
Internal Part NumberEIS-K221M15X7RF5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K221M15X7RF5TH5
Related LinksK221M15, K221M15X7RF5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K221M15X7RF5TH5 Details Description
Related parts for K221M15X7RF5TH5
TERM RING TUBE N INS 2/0AWG 1/2 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 110KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BATTERY LITHIUM 3V CR17335 datasheet.pdf
CAP CER 15UF 50V Y5U 2220 datasheet.pdf
IC FPGA SOC 50K LUTS 400VFBGA datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.2W USV datasheet.pdf