Vishay/BCcomponents K222M10X7RF53H5
K222M10X7RF53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K222M10X7RF53H5
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K222M10X7RF53H5.pdf
Availability of K222M10X7RF53H5
QUANTITY
K222M10X7RF53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K222M10X7RF53H5
Internal Part NumberEIS-K222M10X7RF53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K222M10X7RF53H5
Related LinksK222M10, K222M10X7RF53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K222M10X7RF53H5 Details Description
Related parts for K222M10X7RF53H5
FIXED IND 2.2UH 320MA 800 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER PA 3POS TOP 2MM TIN datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 4.6V CMOS 5VSOF datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
21+21 WAY DIL SMT SOCKET datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
IC FPGA 179 I/O 256FBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
FUSE TRON DUAL-ELEMENT CLASS RK5 datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0805 X7R 1レF 50V datasheet.pdf