Vishay/BCcomponents K223K15X7RH53H5
K223K15X7RH53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K223K15X7RH53H5
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K223K15X7RH53H5.pdf
Availability of K223K15X7RH53H5
QUANTITY
K223K15X7RH53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K223K15X7RH53H5
Internal Part NumberEIS-K223K15X7RH53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K223K15X7RH53H5
Related LinksK223K15, K223K15X7RH53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K223K15X7RH53H5 Details Description
Related parts for K223K15X7RH53H5
CAP CER 0.1UF 100V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC DAC 14BIT R-R MICROPWR 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX8855 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 203 TYPED 14POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
OSC TCXO 26.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf