Vishay/Dale RER50F8450RCSL
RER50F8450RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER50F8450RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 845 OHM 1% 20W
Datasheet Download
RER50F8450RCSL.pdf
Availability of RER50F8450RCSL
QUANTITY
RER50F8450RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER50F8450RCSL
Internal Part NumberEIS-RER50F8450RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)845
Tolerance±1%
Power (Watts)20W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Height0.561" (14.25mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER50F8450RCSL
Related LinksRER50F8, RER50F8450RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER50F8450RCSL Details Description
Related parts for RER50F8450RCSL
METRAL HDR RA PF 5X6 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 750NH 2.7A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 7.9578K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf