Vishay/BCcomponents K223K15X7RH5TH5
K223K15X7RH5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K223K15X7RH5TH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K223K15X7RH5TH5.pdf
Availability of K223K15X7RH5TH5
QUANTITY
K223K15X7RH5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K223K15X7RH5TH5
Internal Part NumberEIS-K223K15X7RH5TH5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.257" (6.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K223K15X7RH5TH5
Related LinksK223K15, K223K15X7RH5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K223K15X7RH5TH5 Details Description
Related parts for K223K15X7RH5TH5
IC REG LDO 3.2V 50MA SOT89-3 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 105MM datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf
FIXED IND 910NH 970MA 240 MOHM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 500W datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf