Vishay/BCcomponents K223M15X7RH5TH5
K223M15X7RH5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K223M15X7RH5TH5
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K223M15X7RH5TH5.pdf
Availability of K223M15X7RH5TH5
QUANTITY
K223M15X7RH5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K223M15X7RH5TH5
Internal Part NumberEIS-K223M15X7RH5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K223M15X7RH5TH5
Related LinksK223M15, K223M15X7RH5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K223M15X7RH5TH5 Details Description
Related parts for K223M15X7RH5TH5
IC CLOCK BUFFER 1:10 32-LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DUAL R/A TIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 866 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MF SMC VERT HDR W/O CLIP TIN datasheet.pdf
CABLE 30COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 3W DO204AL datasheet.pdf