Vishay/BCcomponents K223Z10Y5VF53L2
K223Z10Y5VF53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K223Z10Y5VF53L2
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V Y5V RADIAL
Datasheet Download
K223Z10Y5VF53L2.pdf
Availability of K223Z10Y5VF53L2
QUANTITY
K223Z10Y5VF53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K223Z10Y5VF53L2
Internal Part NumberEIS-K223Z10Y5VF53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K223Z10Y5VF53L2
Related LinksK223Z10, K223Z10Y5VF53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K223Z10Y5VF53L2 Details Description
Related parts for K223Z10Y5VF53L2
XFRMR LAMINATED 25VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TAPE DAMPING FOIL 2X2" datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-DIP datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
TRANSF CURRENT SENSE 22.4MH SMD datasheet.pdf
RES 50 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf