Vishay/BCcomponents K224M20X7RF53K5
K224M20X7RF53K5 picture photo
Mfg. Part Number
K224M20X7RF53K5
Brief Description
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K224M20X7RF53K5.pdf
Availability of K224M20X7RF53K5
QUANTITY
K224M20X7RF53K5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K224M20X7RF53K5
Internal Part NumberEIS-K224M20X7RF53K5
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K224M20X7RF53K5
Related LinksK224M20, K224M20X7RF53K5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K224M20X7RF53K5 Details Description
Related parts for K224M20X7RF53K5
CONN HEADER .100 DUAL STR 46POS datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" R/A GOLD datasheet.pdf
IC COMPARATOR PECL DUAL 20QSOP datasheet.pdf
SWITCH DIP METAL SHAFT 10POS T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 18POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 4GBIT 667MHZ 78BGA datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.1A 175 MOHM SMD datasheet.pdf
HD SLOTTED DUCT 3X4 datasheet.pdf
RES SMD 1.93K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf