Vishay/BCcomponents K272K15X7RH53H5
K272K15X7RH53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K272K15X7RH53H5
Brief Description
CAP CER 2700PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K272K15X7RH53H5.pdf
Availability of K272K15X7RH53H5
QUANTITY
K272K15X7RH53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K272K15X7RH53H5
Internal Part NumberEIS-K272K15X7RH53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance2700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K272K15X7RH53H5
Related LinksK272K15, K272K15X7RH53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K272K15X7RH53H5 Details Description
Related parts for K272K15X7RH53H5
CAP CER 47PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
BOX ALUM NATURAL 4.38"L X 2.38"W datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 70POS datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 150MA 510 MOHM datasheet.pdf
IC FPGA 400 I/O 672FPBGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 1.5A 120 MOHM TH datasheet.pdf
BOARD EVAL S12VR64 MCU datasheet.pdf
PCB PLUG 90 5.08MM 6 POLE datasheet.pdf
CAP CER 11PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf