Vishay/BCcomponents K330K10C0GH5UH5
K330K10C0GH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K330K10C0GH5UH5
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K330K10C0GH5UH5.pdf
Availability of K330K10C0GH5UH5
QUANTITY
K330K10C0GH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K330K10C0GH5UH5
Internal Part NumberEIS-K330K10C0GH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K330K10C0GH5UH5
Related LinksK330K10, K330K10C0GH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K330K10C0GH5UH5 Details Description
Related parts for K330K10C0GH5UH5
CONSOLE ALUM 10.18"L X 8.61"W datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC INVERTER O-D OUTPUT 5TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CAP POLYMER 390UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
2.5 W/B RETAINER datasheet.pdf
RES 787K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 12BIT DUAL 310MSPS datasheet.pdf
SENSOR PRES 60PSI ABSO 5V SIP datasheet.pdf
RES 330 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf