Vishay/BCcomponents K331K10C0GF5UH5
K331K10C0GF5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K331K10C0GF5UH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K331K10C0GF5UH5.pdf
Availability of K331K10C0GF5UH5
QUANTITY
K331K10C0GF5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K331K10C0GF5UH5
Internal Part NumberEIS-K331K10C0GF5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K331K10C0GF5UH5
Related LinksK331K10, K331K10C0GF5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K331K10C0GF5UH5 Details Description
Related parts for K331K10C0GF5UH5
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 44PQFP datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SENSOR DIFF PRESS 1.45PSI MAX datasheet.pdf
CONTROLLER SSR 11.1A 12-24VDC datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 56POS GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS SKT datasheet.pdf
SIGNAL CONDITIONING datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS INLINE SKT datasheet.pdf