Vishay/BCcomponents K331M10X7RF5UH5
K331M10X7RF5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K331M10X7RF5UH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K331M10X7RF5UH5.pdf
Availability of K331M10X7RF5UH5
QUANTITY
K331M10X7RF5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K331M10X7RF5UH5
Internal Part NumberEIS-K331M10X7RF5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance330pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)