Vishay/BCcomponents K332J20C0GK5UH5
K332J20C0GK5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K332J20C0GK5UH5
Brief Description
CAP CER 3300PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K332J20C0GK5UH5.pdf
Availability of K332J20C0GK5UH5
QUANTITY
K332J20C0GK5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K332J20C0GK5UH5
Internal Part NumberEIS-K332J20C0GK5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K332J20C0GK5UH5
Related LinksK332J20, K332J20C0GK5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K332J20C0GK5UH5 Details Description
Related parts for K332J20C0GK5UH5
FUNCTION GENERATOR 10MHZ SWEEP datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CONN TERM BLK PCB 5.08MM 4POS BK datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC 4-PLEX datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1820 WHITE datasheet.pdf
HEAVYCON HOUSING/ACCESSORY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf