Vishay/Dale RWR80S1R47FSBSL
RWR80S1R47FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR80S1R47FSBSL
Brief Description
RES 1.47 OHM 2W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR80S1R47FSBSL.pdf
Availability of RWR80S1R47FSBSL
QUANTITY
RWR80S1R47FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR80S1R47FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR80S1R47FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.47
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR80S1R47FSBSL
Related LinksRWR80S1, RWR80S1R47FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR80S1R47FSBSL Details Description
Related parts for RWR80S1R47FSBSL
PILOT LIGHT 12V INCAND ROUND YEL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 240W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.5 OHM 10% 1000W datasheet.pdf
RACEWAY LD10 1CH AD IVR10' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DOOR STEEL 19X22" GREY datasheet.pdf
HEATSINK 40W DOWN PHILIPS DLM datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG GREEN 100' datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOT23 datasheet.pdf