Vishay/BCcomponents K333K20X7RH5UH5
K333K20X7RH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K333K20X7RH5UH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K333K20X7RH5UH5.pdf
Availability of K333K20X7RH5UH5
QUANTITY
K333K20X7RH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K333K20X7RH5UH5
Internal Part NumberEIS-K333K20X7RH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K333K20X7RH5UH5
Related LinksK333K20, K333K20X7RH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K333K20X7RH5UH5 Details Description
Related parts for K333K20X7RH5UH5
REGULATOR 10.0V 1A VERT VT-HT datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK ADHESIVE 3/8" datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 1GHZ 16MLF datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 200W datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CAP TANT 50UF 10% 60V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 475MA 220 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SNAPPER HOSE CLAMP WHITE datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED THRU HOLE datasheet.pdf
HDM/FA SAPR 130F 232O LM CUT datasheet.pdf