Vishay/BCcomponents K333Z15Y5VF53H5
K333Z15Y5VF53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K333Z15Y5VF53H5
Brief Description
CAP CER 0.033UF 50V Y5V RADIAL
Datasheet Download
K333Z15Y5VF53H5.pdf
Availability of K333Z15Y5VF53H5
QUANTITY
K333Z15Y5VF53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K333Z15Y5VF53H5
Internal Part NumberEIS-K333Z15Y5VF53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance0.033µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K333Z15Y5VF53H5
Related LinksK333Z15, K333Z15Y5VF53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K333Z15Y5VF53H5 Details Description
Related parts for K333Z15Y5VF53H5
IC REG LDO 5V 0.1A TO220-7 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN IDC ZR 8POS 1.5MM 28AWG datasheet.pdf
WDUALOBE CONNECTOR datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 5.3A 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SENSOR HAND TYPE 20MM PNP 952MM datasheet.pdf