Vishay/BCcomponents K334J20X7RF5TH5
K334J20X7RF5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K334J20X7RF5TH5
Brief Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K334J20X7RF5TH5.pdf
Availability of K334J20X7RF5TH5
QUANTITY
K334J20X7RF5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K334J20X7RF5TH5
Internal Part NumberEIS-K334J20X7RF5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K334J20X7RF5TH5
Related LinksK334J20, K334J20X7RF5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K334J20X7RF5TH5 Details Description
Related parts for K334J20X7RF5TH5
D-SUB CABLE - MFM25K/MC26G/X datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1.5A SMB datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
LAMP INCANDESC 5MM GREEN TB SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.3MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.71KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PLNGR SPDT 11A SLD TERM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA STKSHTH PP SILIC datasheet.pdf