Vishay/BCcomponents K334J20X7RF5TH5
K334J20X7RF5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K334J20X7RF5TH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K334J20X7RF5TH5.pdf
Availability of K334J20X7RF5TH5
QUANTITY
K334J20X7RF5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K334J20X7RF5TH5
Internal Part NumberEIS-K334J20X7RF5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K334J20X7RF5TH5
Related LinksK334J20, K334J20X7RF5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K334J20X7RF5TH5 Details Description
Related parts for K334J20X7RF5TH5
IC OTP 2MBIT 150NS 32TSOP datasheet.pdf
JUMPER-H2788TR/C2065A/H2788TR 2" datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC30H/AE30G/HPK30H datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 2.19A 90 MOHM TH datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf