Vishay/BCcomponents K390K15C0GL5TH5
K390K15C0GL5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K390K15C0GL5TH5
Brief Description
CAP CER 39PF 500V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K390K15C0GL5TH5.pdf
Availability of K390K15C0GL5TH5
QUANTITY
K390K15C0GL5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K390K15C0GL5TH5
Internal Part NumberEIS-K390K15C0GL5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K390K15C0GL5TH5
Related LinksK390K15, K390K15C0GL5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K390K15C0GL5TH5 Details Description
Related parts for K390K15C0GL5TH5
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC FOUR PWR SUPPLY MONITOR 12DFN datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.62A 100 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 500V NP0 1812 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 27A 2.55 MOHM datasheet.pdf
OSC PROGR LVPECL DIFF 7050 datasheet.pdf
RES SMD 11M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf