Vishay/BCcomponents K391J15C0GH5TH5
K391J15C0GH5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K391J15C0GH5TH5
Brief Description
CAP CER 390PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K391J15C0GH5TH5.pdf
Availability of K391J15C0GH5TH5
QUANTITY
K391J15C0GH5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K391J15C0GH5TH5
Internal Part NumberEIS-K391J15C0GH5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K391J15C0GH5TH5
Related LinksK391J15, K391J15C0GH5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K391J15C0GH5TH5 Details Description
Related parts for K391J15C0GH5TH5
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 32TSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 250MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
DIE MTR 160 datasheet.pdf
PMI BASE 11/16 NEON BAY QC datasheet.pdf
FUEL INJ ASSY RCPT 2CKT GRY OPTB datasheet.pdf
FIXED IND 2.4NH 500MA 200 MOHM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A datasheet.pdf