Vishay/BCcomponents K392K10X7RF5TL2
K392K10X7RF5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K392K10X7RF5TL2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3900PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K392K10X7RF5TL2.pdf
Availability of K392K10X7RF5TL2
QUANTITY
K392K10X7RF5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K392K10X7RF5TL2
Internal Part NumberEIS-K392K10X7RF5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K392K10X7RF5TL2
Related LinksK392K10, K392K10X7RF5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K392K10X7RF5TL2 Details Description
Related parts for K392K10X7RF5TL2
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 1CH 3-XQFN datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 14POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 9.3PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 0.082 UF 20% 300 VAC RA datasheet.pdf
CONN PLUG 0.5MM 60POS STR SMD datasheet.pdf