Vishay/BCcomponents K471J10C0GH53L2
K471J10C0GH53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K471J10C0GH53L2
Brief Description
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K471J10C0GH53L2.pdf
Availability of K471J10C0GH53L2
QUANTITY
K471J10C0GH53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K471J10C0GH53L2
Internal Part NumberEIS-K471J10C0GH53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K471J10C0GH53L2
Related LinksK471J10, K471J10C0GH53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K471J10C0GH53L2 Details Description
Related parts for K471J10C0GH53L2
CAP ALUM 100UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
IC FIFO REGISTER 4X16 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 2.54MM 11POS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 85POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf