Vishay/BCcomponents K471J15C0GK53L2
K471J15C0GK53L2 picture photo
Mfg. Part Number
K471J15C0GK53L2
Brief Description
CAP CER 470PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K471J15C0GK53L2.pdf
Availability of K471J15C0GK53L2
QUANTITY
K471J15C0GK53L2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K471J15C0GK53L2
Internal Part NumberEIS-K471J15C0GK53L2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K471J15C0GK53L2
Related LinksK471J15, K471J15C0GK53L2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K471J15C0GK53L2 Details Description
Related parts for K471J15C0GK53L2
CONN RECEPT 34POS .100 IDC GOLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 1005 datasheet.pdf
PET PNP ADJUSTER 2M datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RECEPTACLE CAP 9POS BLACK datasheet.pdf
FLEXLITE CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 160NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
DSUB 50 F CRIMP F0 TIN datasheet.pdf