Vishay/BCcomponents K471J20C0GL5TH5
K471J20C0GL5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K471J20C0GL5TH5
Brief Description
CAP CER 470PF 500V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K471J20C0GL5TH5.pdf
Availability of K471J20C0GL5TH5
QUANTITY
K471J20C0GL5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K471J20C0GL5TH5
Internal Part NumberEIS-K471J20C0GL5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K471J20C0GL5TH5
Related LinksK471J20, K471J20C0GL5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K471J20C0GL5TH5 Details Description
Related parts for K471J20C0GL5TH5
IC REG LDO 5V 0.3A TO263-5 datasheet.pdf
EVAL KIT STEP-DOWN 3A MAX15058 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X7R 0612 datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 7.32 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
WIRE SDL LOCK TOP 1/4 TURN MNT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf