Vishay/BCcomponents K471M15X7RH5TL2
K471M15X7RH5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K471M15X7RH5TL2
Brief Description
CAP CER 470PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K471M15X7RH5TL2.pdf
Availability of K471M15X7RH5TL2
QUANTITY
K471M15X7RH5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K471M15X7RH5TL2
Internal Part NumberEIS-K471M15X7RH5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K471M15X7RH5TL2
Related LinksK471M15, K471M15X7RH5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K471M15X7RH5TL2 Details Description
Related parts for K471M15X7RH5TL2
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 26.7OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FEMALE FRONT MT datasheet.pdf
POWER ENTRY FILTERED 10A FASTN datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 3.83K OHM 0606 datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 40-160VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 437 OHM 0.01% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS WALL MNT PIN datasheet.pdf