Vishay/BCcomponents K473M15X7RF5UH5
K473M15X7RF5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K473M15X7RF5UH5
Brief Description
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K473M15X7RF5UH5.pdf
Availability of K473M15X7RF5UH5
QUANTITY
K473M15X7RF5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K473M15X7RF5UH5
Internal Part NumberEIS-K473M15X7RF5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.047µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K473M15X7RF5UH5
Related LinksK473M15, K473M15X7RF5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K473M15X7RF5UH5 Details Description
Related parts for K473M15X7RF5UH5
CONN DIN 6 PIN FEMALE PANEL MNT datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 28POS STR datasheet.pdf
IC REG LDO 10V 0.5A TO220FP datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.3V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 600MHZ 16LFCSP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V CH 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 240MA 3.3 OHM TH datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 18POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf