AVX Corporation K50H-3C0-SE125.000MR
K50H-3C0-SE125.000MR picture photo
Mfg. Part Number
K50H-3C0-SE125.000MR
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
K50H-3C0-SE125.000MR.pdf
Availability of K50H-3C0-SE125.000MR
QUANTITY
K50H-3C0-SE125.000MR Order Process
Ship out your order
Specifications of K50H-3C0-SE125.000MR
Internal Part NumberEIS-K50H-3C0-SE125.000MR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesK50H-3C, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)50mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K50H-3C0-SE125.000MR
Related LinksK50H-3C0-S, K50H-3C0-SE125.000MR Datasheet, AVX Corporation Distributor
K50H-3C0-SE125.000MR Details Description
Related parts for K50H-3C0-SE125.000MR
IC OPAMP DIFF 300MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 51 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SHEET POLYESTER 50.8MM SQ 100/PK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf