Vishay/BCcomponents K681K15X7RH5UH5
K681K15X7RH5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K681K15X7RH5UH5
Brief Description
CAP CER 680PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K681K15X7RH5UH5.pdf
Availability of K681K15X7RH5UH5
QUANTITY
K681K15X7RH5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K681K15X7RH5UH5
Internal Part NumberEIS-K681K15X7RH5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K681K15X7RH5UH5
Related LinksK681K15, K681K15X7RH5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K681K15X7RH5UH5 Details Description
Related parts for K681K15X7RH5UH5
IC REGISTER FILE 4BY4 3ST 16-DIP datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 8A 6V datasheet.pdf
IC A/D CONV 16BIT SAMPLNG 28SSOP datasheet.pdf
BLADE SET HEX SOCKET W/POUCH 9PC datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE EMC/RFI 75A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS SKT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 1.5KV X7R 2225 datasheet.pdf
LED CONN CBL ASSY 5MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf