Vishay/BCcomponents K820J10C0GH5TH5
K820J10C0GH5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K820J10C0GH5TH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 82PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K820J10C0GH5TH5.pdf
Availability of K820J10C0GH5TH5
QUANTITY
K820J10C0GH5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K820J10C0GH5TH5
Internal Part NumberEIS-K820J10C0GH5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K820J10C0GH5TH5
Related LinksK820J10, K820J10C0GH5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K820J10C0GH5TH5 Details Description
Related parts for K820J10C0GH5TH5
CONN RCPT 14-16AWG CRIMP 30GOLD datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 246MW SOT23-3 datasheet.pdf
TVS DIODE 34.8VWM 61.9VC 1.5KA datasheet.pdf
TRANS NPN 425V 4A DPAK datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 370MA 750 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 28POS THRUHL datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 150MA 550 MOHM datasheet.pdf