Vishay/BCcomponents K820J15C0GF53H5
K820J15C0GF53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K820J15C0GF53H5
Brief Description
CAP CER 82PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K820J15C0GF53H5.pdf
Availability of K820J15C0GF53H5
QUANTITY
K820J15C0GF53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K820J15C0GF53H5
Internal Part NumberEIS-K820J15C0GF53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K820J15C0GF53H5
Related LinksK820J15, K820J15C0GF53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K820J15C0GF53H5 Details Description
Related parts for K820J15C0GF53H5
CONN HEADER .100" 12POS DUAL TIN datasheet.pdf
RES 82K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC RELAY PHOTOVO 20V 2.5A 6-SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS .100" DUAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
IC EVS SYSTEM CTRLR 14LLP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 40VOUT 75W datasheet.pdf