Comchip Technology TV15C300J-HF
TV15C300J-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV15C300J-HF
Brief Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMC
Datasheet Download
TV15C300J-HF.pdf
Availability of TV15C300J-HF
QUANTITY
TV15C300J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV15C300J-HF
Internal Part NumberEIS-TV15C300J-HF
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)30V
Voltage - Breakdown (Min)33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)30.99A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV15C300J-HF
Related LinksTV15C3, TV15C300J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV15C300J-HF Details Description
Related parts for TV15C300J-HF
CAP CER 56PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 5% 1/4W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
1.00MM PITCH SIL SMT HORIZONTAL datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 3.18MM datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
SKIRT FOR QSCP 45" datasheet.pdf