Vishay/BCcomponents K820K15C0GK5TH5
K820K15C0GK5TH5 picture photo
Mfg. Part Number
K820K15C0GK5TH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 82PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
K820K15C0GK5TH5.pdf
Availability of K820K15C0GK5TH5
QUANTITY
K820K15C0GK5TH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K820K15C0GK5TH5
Internal Part NumberEIS-K820K15C0GK5TH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K820K15C0GK5TH5
Related LinksK820K15, K820K15C0GK5TH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K820K15C0GK5TH5 Details Description
Related parts for K820K15C0GK5TH5
RELAY REED SPST 500MA 5V datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 200MA 2.35 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 R/A datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 10% AXIAL datasheet.pdf
BUSBAR SHIELD CONNECTION CLAMP datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 704 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 310VAC AXIAL datasheet.pdf