Vishay/BCcomponents K821K10X7RF5UL2
K821K10X7RF5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K821K10X7RF5UL2
Brief Description
CAP CER 820PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K821K10X7RF5UL2.pdf
Availability of K821K10X7RF5UL2
QUANTITY
K821K10X7RF5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K821K10X7RF5UL2
Internal Part NumberEIS-K821K10X7RF5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K821K10X7RF5UL2
Related LinksK821K10, K821K10X7RF5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K821K10X7RF5UL2 Details Description
Related parts for K821K10X7RF5UL2
BERGSTRIP .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 80MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 64.3VC P600 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG ORANGE 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 143 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf