Vishay/BCcomponents K821M15X7RF5TL2
K821M15X7RF5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K821M15X7RF5TL2
Brief Description
CAP CER 820PF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K821M15X7RF5TL2.pdf
Availability of K821M15X7RF5TL2
QUANTITY
K821M15X7RF5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K821M15X7RF5TL2
Internal Part NumberEIS-K821M15X7RF5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K821M15X7RF5TL2
Related LinksK821M15, K821M15X7RF5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K821M15X7RF5TL2 Details Description
Related parts for K821M15X7RF5TL2
RES SMD 330 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 9.53 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES SMD 88.7KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf