Vishay/BCcomponents K822K15X7RH5TL2
K822K15X7RH5TL2 picture photo
Mfg. Part Number
K822K15X7RH5TL2
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 8200PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
K822K15X7RH5TL2.pdf
Availability of K822K15X7RH5TL2
QUANTITY
K822K15X7RH5TL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K822K15X7RH5TL2
Internal Part NumberEIS-K822K15X7RH5TL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K822K15X7RH5TL2
Related LinksK822K15, K822K15X7RH5TL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K822K15X7RH5TL2 Details Description
Related parts for K822K15X7RH5TL2
IC INVERTER 8-INPUT 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 5.62 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES CHAS MNT 47 OHM 5% 2500W datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN datasheet.pdf