Vishay/BCcomponents K822K15X7RK5UL2
K822K15X7RK5UL2 picture photo
Mfg. Part Number
K822K15X7RK5UL2
Brief Description
CAP CER 8200PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K822K15X7RK5UL2.pdf
Availability of K822K15X7RK5UL2
QUANTITY
K822K15X7RK5UL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of K822K15X7RK5UL2
Internal Part NumberEIS-K822K15X7RK5UL2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.062" (1.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K822K15X7RK5UL2
Related LinksK822K15, K822K15X7RK5UL2 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K822K15X7RK5UL2 Details Description
Related parts for K822K15X7RK5UL2
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC SMB datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 400V 6A TO251 datasheet.pdf
IC MPU I.MX1 150MHZ 256MAPBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 4 Circuit 0.472" (12.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 600W datasheet.pdf
OSC MEMS 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
D4SL-N3HFA-DN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf