AVX Corporation KC2520K24.5760C1GE00
KC2520K24.5760C1GE00 picture photo
Mfg. Part Number
KC2520K24.5760C1GE00
Brief Description
OSC XO 24.5760MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC2520K24.5760C1GE00.pdf
Availability of KC2520K24.5760C1GE00
QUANTITY
KC2520K24.5760C1GE00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC2520K24.5760C1GE00
Internal Part NumberEIS-KC2520K24.5760C1GE00
TypeXO (Standard)
Frequency24.576MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC2520K24.5760C1GE00
Related LinksKC2520K24., KC2520K24.5760C1GE00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC2520K24.5760C1GE00 Details Description
Related parts for KC2520K24.5760C1GE00
RES ARRAY 3 RES 470K OHM 6SIP datasheet.pdf
CERAMIC RESONATOR 200 KHZ datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 120A TO-247 datasheet.pdf
122 METRAL HDR STR PF 5X6 datasheet.pdf
TAPE ALUMINUM FOIL 1.25" X 60YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 125A 32VDC 100 PC datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 580MA 320 MOHM datasheet.pdf
DSUB 37 M PCB R/A STMP ZINC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf