AVX Corporation KC3225K14.7456C1GE00
KC3225K14.7456C1GE00 picture photo
Mfg. Part Number
KC3225K14.7456C1GE00
Brief Description
OSC XO 14.74560MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC3225K14.7456C1GE00.pdf
Availability of KC3225K14.7456C1GE00
QUANTITY
KC3225K14.7456C1GE00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC3225K14.7456C1GE00
Internal Part NumberEIS-KC3225K14.7456C1GE00
FamilyOscillators
SeriesKC3225K, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)5µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC3225K14.7456C1GE00
Related LinksKC3225K14., KC3225K14.7456C1GE00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC3225K14.7456C1GE00 Details Description
Related parts for KC3225K14.7456C1GE00
SWITCH MINI SPST-NO ROLLER.187QC datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 200MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 4.7K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 130 OHM 8SIP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE HYPERFAST 8A 200V DPAK datasheet.pdf