AVX Corporation KC3225K18.4320C1GE00
KC3225K18.4320C1GE00 picture photo
Mfg. Part Number
KC3225K18.4320C1GE00
Brief Description
OSC XO 18.4320MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC3225K18.4320C1GE00.pdf
Availability of KC3225K18.4320C1GE00
QUANTITY
KC3225K18.4320C1GE00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC3225K18.4320C1GE00
Internal Part NumberEIS-KC3225K18.4320C1GE00
TypeXO (Standard)
Frequency18.432MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC3225K18.4320C1GE00
Related LinksKC3225K18., KC3225K18.4320C1GE00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC3225K18.4320C1GE00 Details Description
Related parts for KC3225K18.4320C1GE00
CONN FFC RCPT HSG 50POS 1.27MM datasheet.pdf
RES 3.6M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC-DC 48VIN 3A 3.3V SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 2A SOT-89 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V 20% BX 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB datasheet.pdf
RKS11G datasheet.pdf
C/A, CXP MPO - 3 QSFP MPO, 24F, datasheet.pdf