AVX Corporation KC3225K20.0000C10E00
KC3225K20.0000C10E00 picture photo
Mfg. Part Number
KC3225K20.0000C10E00
Brief Description
OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC3225K20.0000C10E00.pdf
Availability of KC3225K20.0000C10E00
QUANTITY
KC3225K20.0000C10E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC3225K20.0000C10E00
Internal Part NumberEIS-KC3225K20.0000C10E00
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC3225K20.0000C10E00
Related LinksKC3225K20., KC3225K20.0000C10E00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC3225K20.0000C10E00 Details Description
Related parts for KC3225K20.0000C10E00
CONN PLUG 8 POS CABLE MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.25 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 71MA 40 OHM SMD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
F39-JCR2C datasheet.pdf
RES 5.6M OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf