AVX Corporation KC3225K25.0000C1GE00
KC3225K25.0000C1GE00 picture photo
Mfg. Part Number
KC3225K25.0000C1GE00
Brief Description
OSCILLATOR 25.0000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC3225K25.0000C1GE00.pdf
Availability of KC3225K25.0000C1GE00
QUANTITY
KC3225K25.0000C1GE00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC3225K25.0000C1GE00
Internal Part NumberEIS-KC3225K25.0000C1GE00
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC3225K25.0000C1GE00
Related LinksKC3225K25., KC3225K25.0000C1GE00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC3225K25.0000C1GE00 Details Description
Related parts for KC3225K25.0000C1GE00
CAP FILM 150PF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Header 24 Position 0.197" (5.00mm) Tin-Lead Through Hole datasheet.pdf