AVX Corporation KC3225K32.0000C1GE00
KC3225K32.0000C1GE00 picture photo
Mfg. Part Number
KC3225K32.0000C1GE00
Brief Description
OSCILLATOR 32.0000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC3225K32.0000C1GE00.pdf
Availability of KC3225K32.0000C1GE00
QUANTITY
KC3225K32.0000C1GE00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC3225K32.0000C1GE00
Internal Part NumberEIS-KC3225K32.0000C1GE00
FamilyOscillators
SeriesKC3225K, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)5µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC3225K32.0000C1GE00
Related LinksKC3225K32., KC3225K32.0000C1GE00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC3225K32.0000C1GE00 Details Description
Related parts for KC3225K32.0000C1GE00
KEYBOARD COMPACT 104 KEY USB GRY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28TSSOP datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 60mA Lighting PG-SOT343-4 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 40A PPAK SO-8 datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR HEAD 9M 1270MM IP-67 datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 5 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 5W D5B datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf