AVX Corporation KC3225K66.6667C10E00
KC3225K66.6667C10E00 picture photo
Mfg. Part Number
KC3225K66.6667C10E00
Brief Description
OSC XO 66.6667MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC3225K66.6667C10E00.pdf
Availability of KC3225K66.6667C10E00
QUANTITY
KC3225K66.6667C10E00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC3225K66.6667C10E00
Internal Part NumberEIS-KC3225K66.6667C10E00
TypeXO (Standard)
Frequency66.6667MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V, 2.5V, 3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC3225K66.6667C10E00
Related LinksKC3225K66., KC3225K66.6667C10E00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC3225K66.6667C10E00 Details Description
Related parts for KC3225K66.6667C10E00
IC REG LDO 4.85V 0.3A SM8 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 28POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
ANTENNA SNGL-BAND I-PEX 2.4GHZ datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 630V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET 320POS R/A 4ROW GOLD datasheet.pdf
IC FPGA 240 I/O 484FBGA datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 170MA 7.2 OHM SMD datasheet.pdf