AVX Corporation KC7050A25.0000C3GE00
KC7050A25.0000C3GE00 picture photo
Mfg. Part Number
KC7050A25.0000C3GE00
Brief Description
OSCILLATOR XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
KC7050A25.0000C3GE00.pdf
Availability of KC7050A25.0000C3GE00
QUANTITY
KC7050A25.0000C3GE00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KC7050A25.0000C3GE00
Internal Part NumberEIS-KC7050A25.0000C3GE00
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC7050A25.0000C3GE00
Related LinksKC7050A25., KC7050A25.0000C3GE00 Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC7050A25.0000C3GE00 Details Description
Related parts for KC7050A25.0000C3GE00
CONN EDGECARD 88POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
06P MTA156 EDGE CONN COVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVRTR DC/DC 0.6-3.63V 3A SMD datasheet.pdf
CONN PLUG IDC .100" 40POS datasheet.pdf